Jak sprawdzić swój numer telefonu?

1 min czytania

kobieta sprawdza swój numer na komórce

Zmiana numeru telefonu oznacza konieczność nauczenia się nowego zestawu cyfr. Może to być trudne, zwłaszcza gdy trzeba szybko przekazać go komuś innemu. Jak sprawdzić swój numer telefonu? Przeczytaj nasz artykuł i poznaj kilka wypróbowanych metod!

Jak sprawdzić numer telefonu – ekspresowy kod operatora

Jest to metoda najprostsza i najszybsza. Wpisz na klawiaturze numerycznej jeden z poniższych kodów. W zależności od sieci, konieczne będzie wykonanie połączenia lub wysłanie ciągu znaków na podany numer.

  1. Play (Virgin Mobile, RB Mobile) – wybierz *121# i zatwierdzamy słuchawką połączenia.
  2. Orange – zadzwoń pod *555 i odsłuchaj wiadomość. Kliknij 2 i zanotuj swój numer.
  3. T-Mobile (Heyah, tuBiedronka) – wybierz *100# i zatwierdź słuchawką połączenia.
  4. nju mobile – zadzwoń pod *630.
  5. Plus (Plush) – wybierz *132# i zatwierdź słuchawką połączenia.

Jak widać, podobnie wygląda sytuacja z submarkami lub operatorami korzystającymi z głównej infrastruktury sieci. Wyjątek stanowi nju mobile, gdzie kod różni się od tego dla Orange.

Jak sprawdzić numer telefonu – jakie opcje telefonu?

Smartfony z systemem operacyjnym Android zazwyczaj przechowują numer telefonu. Wejdź w Ustawienia i przejdź do Informacji o telefonie lub urządzeniu. W zależności od modelu i wersji systemu operacyjnego kliknij „Status” lub „Stan”. Na samym dole powinien znajdować się Twój numer.

Uwaga – czasami pole z liczbą elementów jest puste (lub w ogóle nie istnieje) i konieczne będzie użycie innej metody.

Jak sprawdzić numer telefonu – kontakty

Przejrzyj książkę telefoniczną. Operatorzy często umieszczają numer (np. jako wizytówkę w Play) w kontaktach zapisanych w karcie SIM. Jeśli go tam nie znajdziesz, to warto wpisać go jako nowy kontakt.

Jak sprawdzić numer telefonu – wykonanie połączenia

Kolejny, prosty sposób na sprawdzenie numeru. Zadzwoń do kogoś znajomego i poproś o podanie wyświetlanego numeru telefonu. Minusem jest to, że potrzebujesz pieniędzy na koncie (w przypadku kart prepaid) lub aktywnego abonamentu.

Pęknięta szybka w telefonie

erly
4 min czytania

Co to jest notch

erly
3 min czytania