Jak ładować power bank?

1 min czytania

ładowanie powebank

Są trzy sposoby naładowania power banku: 

  • w gniazdku elektrycznym  
  • poprzez ładowarkę indukcyjna
  • innym power bankiem 

Popularnym sposobem ładowania power banku jest podłączenie go do gniazdka ściennego. Oczywiście można go również podłączyć do portu USB (w laptopie lub komputerze), ale w standardowym gniazdku ściennym będzie się ładował znacznie szybciej. Zazwyczaj dostajemy power bank z odpowiednią ładowarką.

Power bank można również ładować indukcyjnie. Jakiś czas temu pojawiły się również powerbanki, umożliwiające bezprzewodowe ładowanie urządzeń. Takie produkty działają podobnie jak ładowarki bezprzewodowe, umożliwiając dostęp do dużej ilości energii. Dużą zaletą jest to, że pomimo tego, że musimy ładować telefon, gdy znajduje się on cały czas w pobliżu ładowarki, oba urządzenia nie są ze sobą połączone

Jak długo ładuje się power bank?

Przed pierwszym ładowaniem swojego power banku przeczytaj instrukcję obsługi. Następnie należy naładować urządzenie przez cały cykl, aby uaktywnić wszystkie jego wewnętrzne baterie. Pierwsze ładowanie może trwać od 3 do 8 godzin, w zależności od pojemności banku energii. Większość power banków jest wyposażona w lampki LED lub wyświetlacze, które sygnalizują zakończenie ładowania. Dzięki temu wiemy, kiedy power bank jest gotowy do użycia.

Co to jest power bank? 

Power bank to przenośna ładowarka, która może alternatywnie ładować telefon lub inne urządzenie. Power banki to małe, kompaktowe urządzenia, które kształtem przypominają smartfon. Jak sama nazwa mówi, przenośna ładowarka to rodzaj baterii, która magazynuje energię elektryczną.

Na ile ładowań telefonu starczy jeden power bank? 

Naprawdę to, ile razy będziemy mogli naładować nasz power bank, zależy w dużej mierze od modelu, który wybierzemy. Teoretycznie, mając kilka modeli o tych samych właściwościach, powinniśmy uzyskać taki sam czas pracy na baterii. Nic jednak bardziej mylnego – w zależności od producenta, maksymalna długość podłączenia do power banku różnych urządzeń może się znacząco różnić.

Przy wyborze power banku należy zwrócić uwagę na kilka rzeczy. Najważniejsze z nich to pojemność i wielkość power banku. Im większa pojemność, tym dłużej może on wytrzymać między ładowaniami. Liczba ładowań jest bezpośrednio związana z pojemnością power banku, pojemnością Twojego urządzenia i kilkoma innymi czynnikami.

Pęknięta szybka w telefonie

erly
4 min czytania

Co to jest notch

erly
3 min czytania